První krádeže se dopustili v Teplicích nad Bečvou. Z bagru na odstavné ploše za pomocí gumové hadice ukradli ze dvou nádrží 200 litrů pohonných hmot.

Zastavili se také na skládce komunálního odpadu u Bělotína, kde z odstaveného zemního stroje stejným způsobem odcizili 150 litrů nafty.

Ani kráčející bagr stojící pod mostem v korytě řeky v katastru obce Ústí neušel jejich pozornosti, z něj odčerpali 120 litrů. O několik dní později se na stejné místo vrátili zpátky a tentýž bagr obrali o dalších 70 litrů nafty.

Na poslední výpravu se vydali minulý týden v noci ze čtvrtka na pátek. Tehdy vyrazili do Teplic nad Bečvou, kde z dalšího bagru odcizili 60 litrů.

Pohonné hmoty, které tímto způsobem získali, přečerpali do svých kanystrů a osobním autem, s nímž na místa krádeže jezdili, je odvezli do místa trvalého bydliště a následně je prodali náhodným zájemcům.

„Takto nabyté peníze si nechali pro svoji potřebu. Včera jim bylo sděleno obvinění pro přečin krádež spáchaný ve spolupachatelství, za který jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ řekla tisková mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.