Pachatelem loupežného přepadení je podle vyšetřovatelů známý recidivista z Přerova, který má hustě popsaný trestní rejstřík. Nebezpečný lupič skončil ve vazbě.

K loupežnému přepadení sázkové kanceláře v Čechově ulici v Přerově došlo v neděli 7. června po deváté hodině ráno.

„Ozbrojený muž přistoupil k přepážce pokladny a pracovnici předložil lístek, na kterém bylo napsáno: Vyplaťte mi peníze, mám zbraň!!!,“ popsala detaily ozbrojeného útoku přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní pachatel ženě za přepážkou ještě znovu zopakoval, aby mu vydala finanční hotovost. „Mířil na ni přitom krátkou střelnou zbraní, kterou vytáhl z kapsy mikiny.

Přepadená žena mu z obavy o život vydala hotovost v řádově desítkách tisíc korun,“ podotkla Sedláčková.

Ani to však lupiči nestačilo a vyděšené pracovnici kanceláře ještě do obličeje nastříkal dráždivou látku. Způsobil jí tak zranění s dobou léčení na deset dní a žena musela být ošetřena v nemocnici.

Pátrací akce se rozjela bezprostředně po činu a kriminalisté už za tři dny vytipovali podezřelého. Muže zadrželi příslušníci zásahové jednotky v místě bydliště v Přerově.

„V bytě jednatřicetiletého muže z Přerova byla na základě příkazu soudce provedena domovní prohlídka a o den později proti němu vyšetřovatelé zahájili stíhání,“ doplnila mluvčí.

Na nebezpečného lupiče soud uvalil vazbu. „Pachateli, který už byl v minulosti odsouzen k výkonu trestu, hrozí až deset let za mřížemi,“ dodala mluvčí.