Přepadená ale zachovala chladnou hlavu a místo vydání peněz se před lupičem ukryla ve vedlejší místnosti. Kriminalisté z Hranic dopadli ještě tentýž den tři muže, kteří mají loupež na svědomí.

„Lupič přistoupil se zbraní v ruce k přepážce pošty a mířil na pracovnici pistolí. Řekl jí doslova: „Dej sem všechny prachy,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podle jejích slov se vystrašená žena ukryla ve vedlejší místnosti a odmítala peníze vydat, a tak lupič nakonec odešel s prázdnou.

Po intenzívní pátrací akci se kriminalistům z Hranic podařilo dopadnout tři muže ve věku od 17 do 60 let z Novojičínska a Ostravska, kteří mají loupež na svědomí.

Pachatele zadrželi až v Kopřivnici. „Nejprve dopadli na sídlišti v Hranicích sedmnáctiletého mladíka, který se před nimi pokoušel ujet na kole. Muže se podařilo zajistit asi po deseti minutách pronásledování,“ vylíčila zásah mluvčí.

Kriminalisté našli hned poté také plynovou pistoli, kterou lupič použil při přepadení a později odhodil do místního potoka. Šetřením vyšlo navíc najevo, že všichni muži přijeli do Hustopečí nad Bečvou ve voze peugeot. Auto objevili policisté v Kopřivnici a vrátili zpátky majiteli.

Přerovští kriminalisté prověřovali možnou souvislost ozbrojeného přepadení pošty v Hustopečích nad Bečvou s dalšími loupežemi, ke kterým došlo během ledna v benzínových čerpacích stanicích v Lipníku nad Bečvou a Tovačově, a dále v baru Meloun v Přerově. I v těchto případech totiž pachatel použil zbraň a byl maskován černou kuklou. Přepadené pracovnice navíc ohrožoval slzným plynem.

„Zatím nemáme informaci, že by tyto tři lednové případy nějak souvisely s poslední loupeží v Hustopečích nad Bečvou,“ shrnul vedoucí územního odboru kriminální služby v Přerově Libor Šamšula.

Podle něj se ale na všech třech ozbrojených přepadeních intenzivně pracuje. „Zatím však nebudeme prozrazovat, zda vede stopa ke konkrétním viníkům,“ podotkl dále Šamšula.

Výčet loupežných přepadení na Přerovsku, která zaměstnávají celý leden policisty, se tento týden rozrostl o další případy. Neznámý lupič přepadl ve čtvrtek dopoledne prodavačku trafiky na nábřeží Edvarda Beneše v Přerově. „Přistoupil k okénku a rukou odstrčil ženu, která seděla na židli. Ze zásuvky jí odcizil hotovost přes 4 tisíce korun,“ popsala loupež mluvčí policie Miluše Zajícová.

Jen o pár hodin později – kolem půl třetí odpoledne – pak zaútočil třiatřicetiletý muž v baru v Hranicích na dvacetiletého poškozeného.

„Chytl ho zezadu za krk a požadoval po něm peníze. Napadený mu nejprve hotovost nechtěl odevzdat, ale po stálém vyhrožování mu dal sto korun. Přestože se jedná o malou finanční částku, i v tomto případě hrozí pachateli za loupežné přepadení odnětí svobody od dvou do desíti let,“ řekla Zajícová.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

FOTO: Maskovaného lupiče zachytila kamera

Na Přerovsku řádí ozbrojený lupič

Lupič přepadl mladíka v Hranicích