Policisté přijali oznámení o podezřelém úmrtí ve středu 13. ledna od lékařů záchranky.

„Do bytu v Hranicích ihned vyrazili přerovští kriminalisté. Po prvotním ohledání a zjištění bližších okolností přizvali krajské kolegy, kteří si případ převzali,“ řekl mluvčí policie Libor Hejtman.

Krajští kriminalisté po ohledání místa a zajištění stop zjistili, že v bytě došlo k násilnému trestnému činu.

„Za necelé tři hodiny zadrželi čtyřiadvacetiletého cizince, kterého z účasti na smrti muže podezírali. Zpočátku jakoukoliv spojitost s úmrtím svého krajana popíral, ale nakonec se pod tíhou důkazů přiznal, že mezi oběma muži došlo k šarvátce,“ vylíčil.

Poškozený měl podle vyšetřovatelů přijít na návštěvu za svým známým v úterý 12. ledna dopoledne.

„Muži spolu popíjeli alkohol a přitom se začali hádat. Slovní rozepře nakonec vyvrcholila fyzickou potyčkou, po které zůstal host ležet na zemi. Potlučený muž na následky poranění zemřel,“ popsal Libor Hejtman.

Vyšetřovatelé podali krajskému žalobci návrh na vzetí podezřelého do vazby. Soud návrhu vyhověl a muž skončil ve vazební věznici. Jak vzápětí vyšlo najevo, nejedná se o první násilný čin obviněného.

„Už v minulosti byl v zahraničí odsouzen pro násilnou trestnou činnost,“ doplnil krajský policejní mluvčí. Pachateli hrozí za zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví trest odnětí svobody od osmi do šestnácti let. (pu)