Přerovští vyšetřovatelé dosud neuzavřeli případ, který otřásl 21. června obcí Polom na Hranicku.

Neznámý řidič tehdy přejel nohy dvěma mladým lidem, kteří seděli na krajnici, a z místa nehody ujel. Šestnáctiletý hoch byl s otevřenou zlomeninou stehenní kosti převezen do olomoucké fakultní nemocnice, o rok starší dívka utrpěla těžké zranění kotníku a skončila v hranické nemocnici.

Vyšetřovatelé už sice mají podezření na konkrétního viníka, nechtějí ale prozradit, o koho se jedná. „V tuto chvíli je předčasné cokoliv říkat, a to z taktických důvodů,“ podotkla pouze přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov dosud nebyl obviněn konkrétní pachatel. „Byly vyžádány další znalecké posudky z oboru dopravy, a to kvůli přesné kvalifikaci trestných činů,“ řekla mluvčí.

Na osudný den se nedá zapomenout

Policie chce sdělit bližší informace k případu až poté, co bude proti viníkovi zahájeno trestní stíhání. Jen těžce se smiřuje s představou, že by měl viník tak závažného činu uniknout spravedlnosti, sedmnáctiletá studentka druhého ročníku střední školy v Bystřici pod Hostýnem Ivana Krupová, která se z následků nehody dodnes nemůže vzpamatovat.

Přestože ve srovnání se svým o rok mladším přítelem dopadla o něco lépe, na osudný den nikdy nezapomene.

„Seděli jsme s kamarádem u cesty a povídali si. Najednou se velkou rychlostí přiřítilo černé auto, myslím, že značky Ford Focus. Uviděli jsme ho až na poslední chvíli, takže jsme ani nestačili zareagovat. Já jsem ještě stačila ucuknout, a tak mi auto přejelo jen kotník. Kamarád Martin ale dopadl mnohem hůř. Ležel na zemi, všude kolem krev, a kost mu trčela ven z nohy. Byl to strašný pohled, “ popisovala hrůzný okamžik dívka.

Podle jejích slov se řidič jen na chvíli zastavil a ani se nenamáhal vystoupit z auta.

Byla to strašná bezmoc…

„Rozhodně mě musel vidět, protože v tu chvíli jsem už nahlas křičela a volala o pomoc. Stál od nás asi deset metrů. Chvilku váhal, ale nakonec se rozjel dál. Byla to strašná bezmoc, “ líčí studentka.

Život nakonec oběma mladým lidem zachránili lidé z vesnice, kteří se k místu seběhli z nedaleké hospody. Ti přivolali záchranku. Ivana Krupová pociťuje podle svých slov následky neštěstí dodnes.

„Mám za sebou operaci kotníku a v noze šroub. Doktor mi řekl, že nemůžu skákat ani běhat. Ale aspoň už nemám berle. Celé prázdniny jsem chodila po rehabilitacích. Snad to bude lepší, až mi šroub z kotníku vytáhnou,“ těší se.

Svého o rok mladšího kamaráda prý od osudného okamžiku neviděla. „Naposledy jsme se bavili, když jsme byli oba v nemocnici. Já jsem tam byla jen týden, ale Martin déle, protože prodělal složitější operace, “ podotkla.

A co by vzkázala neznámému řidiči, který jim zranění způsobil? „Mám pocit nespravedlnosti a chtěla bych, aby byl za to, co nám udělal, odsouzený. Mohl být třeba opilý, to by se dalo pochopit. Ale kdyby aspoň zastavil a pomohl nám, “ pozastavuje se nad jeho jednáním Ivana Krupová.

Ta měla původně podezření na jednoho mladíka z nedaleké vesnice, ale policisté její původní podezření vyvrátili.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Ujel od nehody, teď jej hledají

Přejel dětem nohy a jel pryč