„Podezřelého jsme zadrželi minulý týden v pondělí v Lipníku nad Bečvou a komisař mu sdělil obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ konstatovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Protože muž v minulosti na Přerovsku distribuoval návykové látky a má i záznam v trestním rejstříku kvůli majetkové trestné činnosti, podali vyšetřovatelé státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby. Soud jej akceptoval.

„Minimálně od června loňského roku až do doby svého zadržení nabízel buď zdarma, nebo prodával za peníze marihuanu a pervitin uživatelům v místě bydliště, ale i na různých místech okresu a také v Přerově. Protože se tohoto jednání dopouštěl opakovaně, hrozí mu i vyšší trest odnětí svobody - od dvou do desíti let,“ upřesnila.

Ze stejného deliktu byla obviněna také osmadvacetiletá žena z Hranic, kterou dopadli kriminalisté minulý týden v úterý při cestě autem. Spolu s ní cestovala ve voze i jiná žena.

Hraničtí policisté ve spolupráci se zákrokovou skupinou olomouckého krajského ředitelství zastavili posádku auta, která mířila z Valašského Meziříčí, na silnici mezi Miloticemi nad Bečvou a Černotínem.

„Ani jedna z žen neuposlechla výzvy k opuštění vozu a nezalekly se ani výstrahy, že proti nim budou použity donucovací prostředky. Protože na výzvy nereagovaly, skončily obě mladé ženy v poutech, a vzápětí v cele,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté našli při prohlídce auta i tři sáčky s krystalickou látkou, která při testu vykázala přítomnost metamfetaminu.

Hranická dealerka, která byla v podmínce, zásobovala pervitinem uživatele na Hranicku a Lipnicku, ale i Ostravsku a Vsetínsku. Za drogy buď inkasovala hotovost nebo požadovala protislužbu, která spočívala především v přepravě autem z místa na místo.

I ona skončila po rozhodnutí soudce ve vazební věznici. Žena, která cestovala ve voze spolu s ní, byla po výslechu následujícího dne propuštěna na svobodu.