Ve svém voze BMW vezl drogy do Rakouska, kde je chtěl prodávat.

„Protože muž nereagoval na výzvy k vystoupení z vozu, použili jsme proti němu donucovací prostředky, a na služebnu byl převezen v poutech," vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kriminalisté našli v jeho autě sušené konopí o váze necelých 215 gramů.

Gram konopí přitom prodával za cenu od 120 do 130 korun. Muž skončil v cele a policisté u něj provedli domovní prohlídku.

„V jeho bytě jsme zajistili textilní stan, vybavený speciálními prostředky a pomůckami, ve kterém pěstoval indoorovým způsobem 36 rostlin konopí o velikosti od 50 do 70 centimetrů. Dalších 42 rostlin bylo menšího vzrůstu, kolem 10 centimetrů," doplnila.

Kriminalisté našli v bytě také semena rostlin a odnesli si jako důkazní materiál na 885 gramů sušeného konopí, které měl obviněný v několika plastových nádobách.

romě toho zajistili na 255 sušených plodnic lysohlávek.

Podle kriminalistů pěstoval obviněný drogy ve velkém, a to za účelem prodeje a vlastního finančního obohacení. V minulosti byl navíc souzen i za násilnou trestnou činnost.

Stíhání je vedeno na svobodě a za nelegální činnost mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do desíti let. Zajištěný materiál zašlou kriminalisté ke znaleckému zkoumání na specializované pracoviště.

Domácí pěstírna v Potštátské

Marihuanu vyráběl podomácku také devětatřicetiletý muž, kterého zadrželi kriminalisté minulý týden v Potštátské ulici v Hranicích.

Při domovní prohlídce pachatele z Hranicka našli policisté kompletní zařízení, které slouží k neoprávněnému pěstování konopí, a pak také 67 sušících se rostlin.

Podezřelý dosud nemá záznam v trestním rejstříku a je stíhán na svobodě.

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy mu nyní hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.