„Útočník dal poškozenému několik ran pěstí, kopal do něj a udeřil ho teleskopickým obuškem do hlavy. Způsobil mu tak zranění, se kterým musel být mladistvý hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Napadený mladík je dodnes v péči lékařů,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté v souvislosti s útokem zahájili úkony trestního řízení pro podezření z ublížení na zdraví a výtržnictví, ze kterého je podezřelý nezletilý hoch.

Podle lipnického místostarosty Ondřeje Vlčka se nejedná o ojedinělý incident a město jich zaznamenalo od počátku školního roku více. Většinou se ale jednalo pouze o verbální útoky, které neměly vážnější následky.

Úřad práce v Přerově. Ilustrační foto.
Žena při vyřizování dávek napadla v Přerově úřednici

„Studenti gymnázia, kteří chodí na oběd kolem zvláštní školy, se stávají terčem verbálních útoků ze strany nepřizpůsobivých. Dokud to bylo jen pokřikování, tak se to řešilo pouze na půdě školy. Po incidentu v zámecké zahradě jsme se ale rozhodli problémové lokality pravidelně monitorovat,“ řekl místostarosta.

Strážníci posílili hlídky

Podle vrchního strážníka Městské policie v Lipníku nad Bečvou Pavla Malocha byly v ulicích posíleny hlídky.

„Provádíme více kontrol a pravidelný monitoring jak v zámecké zahradě, tak i na jiných místech. Protože jsme měli od vedení školy informaci, že studenty gymnázia po cestě do jídelny přes centrum města a Oseckou ulici napadají děti ze zvláštní školy, začali jsme provádět větší množství kontrol na této trase. Incident, který se stal v zámecké zahradě, s těmito verbálními útoky ale nesouvisí,“ shrnul.

Zámecká zahrada v Lipníku se nestala místem útoku poprvé. Na stejném místě napadli před více než dvěma lety dva manželé z Přerova sedm romských dětí. Byli obžalováni z výtržnictví, ublížení na zdraví a hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob a od soudu odešli s podmíněnými tresty.

Manželé (zcela vlevo a vpravo) souzení za napadení romských dětí v Lipníku u přerovského okresního soudu, 21. prosince 2020
Za útok na romské děti v Lipníku padl trest