Podobných případů v Olomouckém kraji v posledních týdnech přibývá. Lupiči přepadávají nejen bary, herny a pošty, ale stále častěji i chodce na ulici.

„Jen o uplynulém víkendu jsme šetřili dvě loupežná přepadení. Do baru v Plumlovské ulici si pachatel přišel pro sedmnáct tisíc korun v hotovosti a v Mlýnské ulici pak lupič přepadl patnáctiletého hocha. Vzal mu dva mobilní telefony a utekl,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Loni kriminalisté šetřili měsíčně v průměru pět loupežných přepadení. Od začátku letošního roku do poloviny února jich bylo už devět.

„Také na Přerovsku jsme v poslední době zaznamenali zvýšený počet loupeží. Jednalo se hlavně o přepadení na ulici,“ konstatovala mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková s tím, že pachatele se většinou podaří dopadnout. „Letos jsme objasnili sedm z jedenácti loupeží,“ poznamenala.

Policisté v Olomouci šetřili tento rok zatím dvanáct přepadení. V místní věznici skončili minulý týden například dva chlapci z Prostějova, kteří mají na svědomí několik loupežných přepadení. Další hoch bude za stejný čin stíhán na svobodě a čtvrtý, nejmladší lupič, kterému nebylo ještě ani patnáct let, půjde k soudu pro mladistvé. Vězení jako jediná možnost

„Na chlapce byla uvalena vazba, protože se jednalo o opakované a vážné případy. U takových soud nemůže rozhodnout jinak. Podle mého názoru je vězení jediná možnost,“ konstatoval předseda prostějovského okresního soudu Vladimír Váňa.

Chlapcům hrozí poloviční trest, což představuje pět let za mřížemi.

„Krátce po loupeži zadrželi začátkem února hraničtí policisté sedmnáctiletého chlapce. S pistolí v ruce přepadl poštu v Hustopečích. Je to ale výjimečný případ,“ konstatovala mluvčí Sedláčková.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Ozbrojený lupič přepadl poštu v Hustopečích

Policisté dopadli lupiče, který přepadl trafiku

Další loupež muže s kuklou v Přerově

FOTO: Maskovaného lupiče zachytila kamera

Na Přerovsku řádí ozbrojený lupič