„Šlo o ženu a muže. V okamžiku, kdy pán požadované peníze z jiné místnosti přinesl, mu je žena vytrhla z ruky a společně s neznámým mužem utekla pryč," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Senior následně zjistil, že mu zloději neukradli jen peníze, které držel v rukou, ale i další finance z jiné místnosti. Celkem tak přišel o šedesát tisíc korun.

Jak zloději vypadali?

Policisté případ šetří pro podezření z krádeže a porušování domovní svobody, pachatelům hrozí až pět let ve vězení. Z dosavadního popisu obou pachatelů vyplývá, že žena má kolem 30 let, je vysoká asi 160 centimetrů, má snědší pleť a štíhlou postavu. Údajně měla tmavé, nepříliš dlouhé vlasy.

„Muž měl být ve věku mezi 55 a 60 lety, světlejší pleti, vysoký kolem 185 centimetrů, hodně silné postavy. Měl tmavé, nakrátko ostříhané a prořídlé vlasy," upřesnila mluvčí Urbánková.

Policie také opět vybízí občany k velké obezřetnosti při kontaktu s neznámými lidmi a radí, aby zejména senioři raději nikoho cizího do bytu či domu nevpouštěli.

„Podvodníci využívají nejrůznější záminky a lsti, jak se dostat k penězům. Ovládají řadu způsobů, jak člověka okrást. Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb, nechte si předložit jeho služební průkaz nebo raději přímo zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte," radí policie.