Po rozsáhlé pátrací akci, do níž zapojili policisté prostřednictvím médií i veřejnost, byla nalezena jeho mrtvola v lesíku mezi Újezdcem a Tučínským potokem.

Příčinu nečekaného úmrtí má nyní zjistit soudní znalec. Policie vyhlásila pátrání po pohřešovaném muži bezprostředně poté, co jeho blízcí zjistili, že zmizel. Podle svědků se totiž z procházky u zahrad vrátil pouze jeho pes a po muži se slehla zem.

Fotografie pohřešovaného se v krátké době objevila ve všech médiích. Přesto měla rozsáhlá pátrací akce ten nejsmutnější konec.

„Požádali jsme veřejnost o spolupráci a provedli opakovaně několik akcí, do nichž byly nasazeny na dvě desítky policistů a také psovodi se služebními psy,“ přiblížila rozsah opatření přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Hlídky postupně pročesávaly všechny zahrádky a travnaté plochy ve směru na Švédské šance. „Zaměřili jsme se i na příkopy podél cesty ve směru na Želátovice a remízek poblíž kopce Tmeň. Policisté prohledávali i ovocný sad, polní cesty, přilehlé porosty, včetně remízků, křovin a bývalého vojenského bunkru Švédské šance,“ doplnila dále.

Do té doby bezvýsledná akce pokračovala i tento týden v úterý dopoledne, kdy se síly policistů soustředily na okolí Újezdce, ale také oblast u obce Horní Moštěnice a Beňov.

Na mrtvé tělo zemřelého muže nakonec narazil v lesíku mezi Újezdcem a Tučínským potokem speciálně vycvičený služební pes Axan. „Přivolaný soudní lékař neshledal na těle zemřelého žádné stopy po násilí. Byla nařízena soudní pitva kvůli určení přesné příčiny úmrtí,“ řekla mluvčí Sedláčková.

Podle svědků z místa bydliště žil pohřešovaný sám, pouze se svým bratrem. „Chodili jsme spolu na základní školu, takže jsme se vždycky pozdravili. Na procházky se psem chodíval často, ale co se stalo, to tady nikdo neví,“ řekla jedna z obyvatelek Újezdce u Přerova.

Podle ní se ve vesnici proslýchalo, že muž přišel o práci. „Je to smutné, ještě nedávno jsem ho potkala. Kdo mohl tušit, že to bylo naposledy,“ uzavřela starší žena.