Dva mladí lidé seděli v noci u cesty a povídali si. Obviněný řidič se řítil po silnici velkou rychlostí a přejel jim nohy. I přesto, že byli oba zranění ve vážném stavu, jel dál a nepomohl jim.

„Sdělili jsme obvinění třiatřicetiletému řidiči ze Starého Jičína. Dopustil se dvou trestných činů – ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Dále potvrdila, že na případu vyšetřovatelé pracovali už delší dobu.

„Jméno podezřelého jsme znali dříve, museli jsme si však vyžádat další znalecké posudky z oboru dopravy kvůli přesnému určení trestných činů,“ doplnila mluvčí Sedláčková. Spis si poté převzalo státní zastupitelství.

Přerovský žalobce David Pivoda chce muže v nejbližší době poslat k soudu. „Vyšetřování je u konce a nyní se chystám podat obžalobu,“ shrnul státní zástupce. Uvedl, že pachateli hrozí trest odnětí svobody od dvou do tří let. „Případ se stal 21. června kolem půl jedné v noci. Řidič vozidla Ford přijížděl ve směru od polomské prodejny k železniční stanici. Plně se nevěnoval řízení a vjel autem do protisměru, kde v té době seděli na krajnici dva lidé – sedmnáctiletá dívka a šestnáctiletý hoch. Přejel jim dolní končetiny,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Oba zraněné zachránili lidé z vesnice, kteří k nim přiběhli z nedalekého hostince a přivolali záchranku. Dívku se zlomeninou kotníku hospitalizovali v hranické nemocnici. „Mám za sebou operaci kotníku a v noze šroub. Doktor mi řekl, že nemůžu skákat ani běhat,“ popisovala v září Deníku poškozená Ivana Krupová, která studuje střední školu v Bystřici pod Hostýnem.

Hocha ve vážném stavu převezla záchranná služba do olomoucké fakultní nemocnice, kde ho lékaři operovali s otevřenou zlomeninou stehenní kosti. Odhadli, že se z úrazu uzdraví nejdříve za půl roku.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Pátrání po řidiči, který přejel dvěma mladým lidem nohy, pokračuje

Ujel od nehody, teď jej hledají

Přejel dětem nohy a jel pryč