„U nejstaršího z nich, jednačtyřicetiletého muže, který pervitinem zásoboval Hranicko, provedli policisté domovní prohlídku, při které zajistili okolo jednoho kilogramu konopí setého, 30 gramů pervitinu, finanční hotovost řádově v desítkách tisíc korun a nelegálně drženou střelnou zbraň s náboji a tlumičem,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V policejní cele

Jednačtyřicetiletý muž s o rok mladším podezřelým, který měl u sebe 25 gramů pervitinu, skončili v policejní cele, kde zůstali až do následujícího dne, aby mohly pokračovat další výslechy.

„Starší z nich byl následně obviněn z výše uvedeného trestného činu, stejně jako jeho ‚spolubydlící z cely' a navíc byl obviněn i z trestného činu nedovolené ozbrojování," řekla mluvčí.

Deset let za mřížemi

Za oba skutky muži hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

„Na mladšího z obviněných, který se již v minulosti dopouštěl stejného protiprávního jednání, kriminalisté podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který byl soudem akceptován," dodala Miluše Zajícová.

Mladšího muže poté ihned převezli do vazební věznice v Olomouci. Za jeho jednání mu hrozí až pětiletý trest.

Ostatní bez trestu

„Další dva ze skupiny, šestadvacetiletá žena a o rok mladší muž, byli propuštěni ještě téhož dne po provedených úkonech z režimu zadržení, aniž by jim bylo sděleno podezření či zahájeno trestní stíhání,“ zakončila policejní mluvčí.

Žena i mladík totiž byli pouze uživateli drog a nijak se nepodíleli na šíření nepovolených látek k dalším lidem.