Pachatel má hustě popsaný trestní rejstřík a kvůli drogám si už v minulosti odpykal několikaletý trest vězení.

Policisté u něj nyní během domovní prohlídky objevili kompletní varnu na výrobu metamfetaminu, pervitin, čtyři kilogramy marihuany a na padesát rostlin konopí setého.

Při zásahu pomohl i cvičený pes Fox

„Policisté muže zadrželi minulý týden, když jel v osobním voze po třídě 17. listopadu v Přerově. Na výzvu vydal vyšetřovatelům pervitin, který měl v té době u sebe,“ popsala zásah přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

U muže poté policisté udělali domovní prohlídku v místě jeho bydliště v obci Turovice na Přerovsku. „Měli jsme totiž informaci, že zde pachatel vyrábí drogy,“ upřesnila Sedláčková.

Během prohlídky kriminalisté objevili kompletní zařízení na výrobu metamfetaminu a dosud nezjištěné množství pervitinu. „Byl přizván také policejní psovod se speciálně vycvičeným psem Foxem na vyhledávání drog. Ten našel na půdě domu ve slámě tři igelitové balíčky se čtyřmi kilogramy marihuany. Při prohledání dvora domu navíc policisté zajistili na šestačtyřicet rostlin konopí setého,“ vyjmenovala mluvčí.

Drogy měnil za stavebí materiál

Vyšetřovatelé odeslali vzorky zadržených drog na kriminalistickou expertízu do specializovaného pracoviště ve Frýdku Místku.

Z dalšího šetření vyplynulo, že muž vyráběl pervitin s pomocí chemikálií z volně prodejných léků v době od března letošního roku až do současnosti. „Trestnou činnost páchal nejen v obci Turovice, ale i na Vsetínsku,“ doplnila Sedláčková.

Pervitin užíval zčásti pro svou potřebu a předával ho i jiným osobám, a to třeba výměnou za stavební materiál.

Nejoblíbenější drogy: marihuana a pervitin

Policisté muže obvinili z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Soudce uvalil na zadrženého pachatele vazbu a hrozí mu až pět let vězení.

Jen v loňském roce odhalili policisté na Přerovsku pět varen pervitinu a v souvislosti s drogami stíhali devatenáct osob. Dvanáct z nich skončilo ve vězení.

„K nejčastěji zneužívaným drogám patřila v regionu marihuana, pervitin, a v jednom případě se jednalo o kokain a tablety extáze,“ shrnula statistiku za loňský rok přerovská policejní mluvčí.