Ten se ve druhé polovině ledna vloupal do domu na ulici Svatopluka Čecha v Lipníku nad Bečvou. Ze zaparkovaného peugeotu ukradl motorovou pilu, vrtací kladivo, vrtáky, úhlovou brusku a ruční kotoučovou pilu. Způsobil tak škodu za 12 300 korun.

Koncem února pak zavítal do Dolního Újezdu, kde svou návštěvou „poctil" dvě budovy. Nejprve prohledal hasičskou zbrojnici. Přestože nakonec nic neukradl, stačil způsobit škodu za 800 korun. S nepořízenou odcházel i z garáže, protože ho během akce vyrušili lidé. I tak ale za sebou zanechal škodu za 500 korun.

„Posledním objektem, do kterého se vloupal, byla stodola v Trnávce. Zaujal ho prázdný plastový kanystr, hadice na kyslík a hliníkový žebřík. Škoda byla vyčíslena na 1 700 korun," upřesnila krajská tisková mluvčí Irena Urbánková.

Zmíněný dvaačtyřicetiletý muž se policistům v Lipníku nad Bečvou k těmto činům přiznal.

„Část odcizených věcí byla u muže zajištěna, část věcí však stačil prodat a takto získané peníze použil pro vlastní potřebu. Policistům se věci podařilo vypátrat a zajistit. Nyní budou předány zpět majitelům," dodala mluvčí.

Za podobné skutky byl už v minulosti muž již v minulosti odsouzený. Nyní mu hrozí až tři roky za mřížemi.