„Akce se uskutečnila v barech, hernách a restauracích v Lipníku nad Bečvou v úterý ve večerních hodinách,“ informovala mluvčí přerovské policie Irena Urbánková. Kontrola se zaměřila i na umožnění hrát mladistvím na hracích automatech. Policisté zkontrolovali celkem deset provozoven a čtrnáct osob. „Během kontroly nezjistili žádné přestupky,“ doplnila policejní mluvčí.

Druhá z preventivních akcí se uskutečnila v Přerově. Policisté se zde zaměřili na plynulost silničního provozu, zlepšení dopravní kázně a snížení počtu dopravních nehod pod vlivem alkoholu. „Během akce policisté zkontrolovali čtyřiatřicet motorových vozidel a pětatřicet osob,“ uvedla Irena Urbánková. Během kontroly uložili čtyři pokuty za celkovou částku čtyři tisíce korun.

Poslední akce proběhla ve středu dopoledne v Hranicích a byla zaměřena na kontrolu zboží v bazarech a zastavárnách. „Při kontrole, která proběhla ve spolupráci s Živnostenským úřadem, nebylo nalezeno žádné zboží pocházející z trestné činnosti,“ sdělila mluvčí přerovské policie Irena Urbánková. (zem)