Přerovští policisté zaznamenali tento týden dva podobné případy a lidem radí, aby byli zvýšeně opatrní.

Škodu za čtyři tisíce korun způsobil neznámý zloděj tento týden ve středu majitelce osobního vozu Škoda Octavia. Pachatel využil toho, že zaparkovala své auto u Tovačovského jezera.

„Sice ho uzamkla, ale nechala v přihrádce peněženku se všemi doklady a platební kartou. Vypáčil zámek na dveřích a peněženku ukradl,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Finanční obnos mu ale zřejmě nestačil, protože v autě ukradl také igelitovou tašku s nákupem z drogerie.

Další případ se stal ve stejný den i na parkovišti u kamenolomu ve Výklekách. Zloděj si vyhlédl zaparkovaný vůz Škoda Fabia a vloupal se do jeho kufru. Našel v něm notebook za 20 tisíc korun a odnesl jej z místa. Celková škoda je 30 tisíc.

„Setkáváme se hlavně s vloupáním do odstavených vozidel u lomu ve Výklekách nebo na Nákle. Časté jsou ale i případy krádeží u oseckého Jadranu,“ shrnula policejní mluvčí Olomouckého kraje Michaela Sedláčková.

Podle ní patří k vyhledávaným místům pachatelů i cyklostezka u Grymovského mostu. Lidé tu totiž nechávají zaparkované auto, vezmou si bicykl, a potom se na delší dobu vzdálí.

„Nejhorší je nechat věci volně položené na sedadle v autě, například klíče od bytu, auta a nebo peněženku s platebními kartami,“ zmínila Sedláčková.

Krádeže se však nevyhýbají ani placeným koupalištím. Své o tom může vyprávět třiadvacetiletá žena z Přerova, která si vyjela s přítelem na bazén do nedaleké Chropyně. Zloděj jim ukradl z deky klíče od auta, s nímž hned vzápětí odjel.

„Zřejmě si nás někdo vytipoval, jinak si to nedokážu vysvětlit. Byla to jen chvilka, kdy jsme se zchladili ve vodě. Klíče od auta jsem měla celou dobu v tašce, a když jsem je po chvilce hledala, už tam nebyly. Vyběhli jsme před bazén a auto nikde,“ vzpomíná na otřesný prázdninový zážitek.

Případ pak společně s přítelem oznámili na policii.

Policisté doporučují, aby lidé na placených koupalištích využili možnosti uložit si osobní věci do trezorů a nebo skříněk, zabrání tím totiž nepříjemnostem.

„Pokud tu možnost nemají, ať zůstane vždy jeden na dece a věci si hlídá,“ radí mluvčí Sedláčková. Ideální je ale podle ní nebrat s sebou na koupaliště větší obnos peněz a nebo cenné věci.