Zesilovač a elektrická kytara změnily majitele. Vloupání do sklepa zjistil muž žijící v bytovém domě Pod Nemocnicí v úterý dopoledne.

"Lapka vnikl do jeho sklepní kóje poté, co vypáčil petlici. Odcizil zde dvě elektrické brusky, hudební zesilovač a elektrickou kytaru v celkové hodnotě 10 tisíc korun," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto
Neviděli jste je? Policie pátrá pěti mužích a ženě z Hranicka a Přerovska

Zloděj se pokusil ještě vypáčit vstupní dveře vedlejšího vchodu, to se mu ale nepodařilo. Další škoda ve výši dva tisíce korun vznikla při poškození. "Tento případ šetříme jako trestný čin krádež a také pro porušování domovní svobody," dodala mluvčí.

Další zloděj navštívil hospodu, ale za alkohol neplatil. Oznámení o vloupání přijali policisté ve středu ráno. Tentokrát šlo o nezvanou návštěvu restaurace na sídlišti Struhlovsko.

Ilustrační foto
Podvodníci vysáli z účtů prodejců z Hranicka i Přerovska statisíce

"Zloděj se dostal do objektu pravděpodobně oknem, prošel provozovnou a z police nad barem vzal 13 lahví tvrdého alkoholu různých značek. Provozovateli hospody tím způsobil škodu za 7 tisíc korun," popsala Zajícová. Tento případ byl policisty zadokumentován a je prověřován jako trestný čin krádež.