Podle nich takto nezodpovědné jednání nemají na svědomí jen bezdomovci, kteří se v mrazivém počasí stahují na nádraží. U kolejí vrávorají i cestující, kteří si čekání na vlak zřejmě krátí popíjením alkoholu. První případ podnapilého muže řešili přerovští policisté koncem minulého týdne.

„Dvaačtyřicetiletý muž se pohyboval v prostoru kolejiště i se svým psem, který neměl náhubek. Ohrožoval tak nejen svoji bezpečnost, ale i bezpečnost kolemjdoucích cestujících,“ vzpomněla mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Opilec z nádraží putoval na záchytku do Olomouce. V tomto zařízení ale skončil v neděli večer i dvaapadesátiletý muž. Ten v podnapilém stavu, kdy nebyl schopen ani vlastní chůze, ležel na prvním nástupišti přerovského vlakového nádraží. „Nacházel se v blízkosti kolejí a tím ohrožoval svoji bezpečnost a budil veřejné pohoršení,“ sdělila mluvčí Sedláčková.

Policisté převezli opilého muže k lékaři a odtud byl eskortován do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. „Dechová zkouška mu naměřila téměř dvě promile alkoholu v dechu,“ řekla Sedláčková.

Přerovští policisté, kteří sídlí na vlakovém nádraží, potvrzují, že je podnapilé osoby zaměstnávají čím dál častěji. „Někdy na ně narazíme při běžné hlídce, jindy na ně upozorní sami cestující. Nejhorší je, že ohrožují nejen sebe, ale i provoz na železnici. Potíže nám však dělají nejen podnapilí lidé, ale i střízliví cestující, kteří si často krátí cestu na zadní nástupiště přes koleje,“ řekl vedoucí obvodního oddělení přerovské policie Josef Gybas.