Ty byly okradeny, ale u mladší z žen došlo i na fyzické násilí. Pachatel ženu dokonce sexuálně obtěžoval. Když mu nevyhověla, agresor vytáhl nožík na koberce a na několika částech těla ženu pořezal.

„K jednomu z loupežných přepadení došlo v ulici Hranická v Předmostí. Neznámý pachatel přistoupil do výtahu k dvaatřicetileté ženě a sjel s ní do suterénu domu. Po poškozené požadoval finanční hotovost, přitom ji ohrožoval nožíkem na řezání koberců,“ informovala o případu přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov žena řekla, že peníze nemá, pachatel tak po ní žádal, aby ho rukou uspokojila. „Když to odmítla, tak ji násilím, a to povrchovým pořezáním na krku, břiše a ruce, k tomuto jednání přinutil. Když jí zazvonil telefon v kabelce, tak jí mobil odcizil a z místa činu odešel,“ doplnila Sedláčková.

Žena si škodu na mobilním telefonu vyčíslila na tisíc korun. Její zranění si vyžádá dobu léčení na dva až tři dny. „Tento případ se šetří pro podezření ze spáchání trestných činů loupež a vydírání,“ sdělila Sedláčková.

Přibližně ve stejnou dobu došlo v Přerově k dalšímu loupežnému přepadení, tentokrát na třídě 17. listopadu. „Neznámý pachatel přistoupil zezadu k čtyřiačtyři­cetileté ženě u zadního vchodu do domu. Násilím jí vytrhl z ruky dámskou kabelku, ve které měla dvě platební karty, mobilní telefon, deštník, kosmetickou kabelku, osobní doklady, klíče a částku 450 korun,“ upřesnila mluvčí Sedláčková.

Podle jejích slov muž při vytržení kabelky ženu udeřil rukou do obličeje, ale k jejímu zranění nedošlo. „Případ se vyšetřuje pro podezření z trestného činu loupeže,“ řekla Sedláčková.

Pachatelé z místa činu utekli. Přerovští policisté se oběma případy intenzivně zabývají a násilníky hledají.