U prvního z nich už je znám viník, po pachateli druhého zatím policisté pátrají. Obě napadení se odehrála v barech, jejichž hustou koncentrací je Čechova ulice v Přerově vyhlášená.

Prvního ublížení na zdraví se dopustil 37letý muž, proti kterému už policisté zahájili trestní stíhání. Obviněný napadl v úterý kolem půl desáté večer 24letého muže, a to po předchozí slovní rozepři a po požití alkoholu.

„Zaútočil na něj zezadu úderem do hlavy a poškozený poté upadl na zem,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov utrpěl napadený těžké poranění hlavy s dobou léčení 6 týdnů.

Zraněný byl hospitalizován v nemocnici a podle lékařů nelze vyloučit, že bude nutné prodloužení jeho léčby. Obviněnému muži hrozí za jeho agresivní chování trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

K dalšímu napadení došlo rovněž v úterý, ale o hodinu později a v jiném baru. „Na chodbičce u toalet chtěl ukazovat dosud neznámý pachatel své umění karate,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Doplatil na to 49letý muž slovenské národnosti, kterého neznámý agresor uchopil zápasnickým chvatem a mrštil s ním na podlahu. Muž při pádu utrpěl těžké zranění, a to zlomeninu stehenní kosti.

Doba léčení se odhaduje na tři až šest měsíců s vysokou pravděpodobností trvalých následků. Také tento postižený skončil v nemocnici. Podle svědků události mluvil pachatel ukrajinsky, ráčkoval a pokoušel se do řeči vkládat česká slova.

„Pachatel druhého napadení byl ve věku 30 až 40 let, 180 centimetrů vysoký, měl tmavé krátce střižené hnědé vlasy, oválný obličej, v levém uchu kroužek z bílého kovu o průměru 1 cm, na pravé paži tetování, oblečen byl do černého roláku, modrých riflí. Oblečenou měl světlehnědou zimní manšestrovou bundu,“ popsala útočníka policejní mluvčí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika