Další obviněný útočník z Hranic nyní čeká na rozhodnutí soudu. „Devětatřicetiletý lupič napadl minulou neděli o šest let mladšího muže před jeho domemv Přerově. Chtěl, abymu vydal klíče, a když to odmítl, chytl ho pod krkem, přirazil k vratům garáže a udeřil pěstí do obličeje. Klíče mu nakonec sebral,“ popsala první případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Třiatřicetiletý muž utrpěl zranění hlavy a léčit se bude deset až čtrnáct dní. Policisté dopadli pachatele už o den později a sdělilimuobvinění z loupeže. Muž skončil ve vazbě. Známého pachatele má i další loupež, která se stala na začátku června v Lipníku nad Bečvou.

„Neznámý lupič oslovil dva šestnáctileté hochy před budovou místní školy a chtěl po nich marihuanu. Když mu řekli, že nic takového nemají, vyhrožoval jim napadením,“ přiblížila mluvčí.

Jeden z hochů pak z obavy o svůj život vytáhl peněženku a chtěl mu odevzdat dvacet korun. Lupič si však všiml, že v ní má chlapec ještě padesátikorunu, a tak mu začal znovu vyhrožovat. Hoch mu peníze dobrovolně dal.

„Policisté zjistili, že má přepadení na svědomí dvaadvacetiletý mladík z Lipnicka, a tento týden mu sdělili obvinění,“ konstatovala mluvčí. Je stíhán na svobodě.

Policisté dopadli také pachatele dalšího loupežného přepadení, které se stalo minulou středu v Hranicích. Neznámý lupič sledoval v blízkosti gymnázia dvě ženy, které měly 22 a 23 let. Když procházely neosvětleným místem, chytl je za kabelky, začal se s nimi o ně přetahovat a chtěl jim je ukrást.

„Ženy se bránily, a tak jednu z nich strhl na zem a vytrhl jí kabelku z ruky. Druhá přepadená chtěla kamarádku ochránit, a tak skočila muži na záda. Chtěla mu tašku vzít, on ji však setřásl na zem a i s kabelkou utekl,“ popsala mluvčí.

Poškozená vyčíslila škodu na sedm tisíc korun. Pětatřicetiletého pachatele loupeže dopadli hraničtí kriminalisté tento týden ve středu. Soud včera rozhodoval o uvalení vazby.