Ta muži zadala zakázku na zhotovení sádrokartonářských prací ve svém bytě a zaplatila zálohu ve výši 3 tisíce korun. Namísto provedení díla ale řemeslník zmizel neznámo kam.

Na základě článku Přerovského deníku se redakci přihlásila další poškozená rodina, která přišla kvůli podvodníkovi o peníze.

Tentokrát se ale jednalo o částku mnohem vyšší – a to padesát tisíc korun. „Uzavřeli jsme v únoru s řemeslníkem smlouvu o dílo na provedení opravy chodníku,“ popsali svůj příběh manželé z Přerova, kteří si nepřáli uvést své jméno.

Redakce je ale má k dispozici. Ani po několika měsících marného čekání se poškozená rodina nedočkala dokončení díla.

„Zaplatili jsme muži zálohu na materiál ve výši 40 tisíc korun, a poté ještě další zálohu 13 tisíc na mzdu,“ upřesnila podvedená žena z Přerova. Řemeslník sice podle jejích slov práci zahájil, ale nedokončil.

„Žádali jsme ho, aby nám vrátil zpět peníze,“ líčila oklamaná žena. Rodina se proto rozhodla podvodníka vyhledat na vlastní pěst. P

řestože se jí muže podařilo vypátrat, nemělo to žádný smysl. „Nejprve nám řekl, že bydlí v Partyzánské ulici v Přerově, pak uvedl jinou adresu v Radslavicích. Když jsme ho na uvedené adrese hledali, nikdo takový tam nebydlel. Celkem ty adresy byly čtyři a ani jedna pravá,“ popsala celou anabázi důchodkyně z Přerova.

Ta cítí podle svých slov obrovskou bezmoc. „Není to malá částka a peníze nám zpátky nikdo nevrátí,“ posteskla si žena. Podobně negativní zkušenosti má se stejným řemeslníkem také přerovská důchodkyně Jarmila Cedidlová, o níž už Přerovský deník informoval.

Podle mluvčí přerovské policie Miluše Zajícové by se měli lidé se stejně negativními zkušenostmi obrátit přímo na policii.

„V případě, že se jedná o přestupek proti majetku a škoda je nižší než pět tisíc korun, hrozí pachateli pokuta do 15 tisíc korun. Pokud je škoda vyšší než 5 tisíc, jedná se o trestný čin podvodu, “ uvedla policejní mluvčí.

Policisté se v posledních měsících zabývali několika podobnými případy. „Lidé by měli být opatrní a firmu si vždy před vydáním finanční hotovosti pořádně prověřit,“ radí mluvčí Zajícová.