Konflikt se odehrál v polovině června 2011 před restaurací Pod Střechou. Podle žalobkyně Michaely Šokové najel Kovařík na muže vysokou rychlostí bez předchozího slovního či fyzického konfliktu a bez varování.

„Muže prudkým rozjezdem nabral na přední kapotu vozidla a pokračoval s ním v rychlé jízdě přibližně 130 metrů na náměstí TGM, kde prudce zabrzdil," uvedla státní zástupkyně.

Muž spadl na vozovku a utrpěl zlomeninu loketní kosti a oděrky. Se zraněním se léčil skoro dva měsíce. Kovařík z místa ujel, prý si myslel, že se mu nic nestalo.

Podle Kovaříka se incident stal v době, kdy se ženil syn jeho přítelkyně. Muž, kterého nabral na kapotu vozu, byl kamarádem tohoto syna, který byl rovněž policistou. Konflikt se stal ve chvíli, kdy před restauraci přijel pro matku ženicha, její syn prý v té chvíli vyběhl z restaurace se svými kamarády. Údajně mu kopali do auta, rozbili zrcátko a snažili se dostat do jeho auta.

„Její syn řekl svému kamarádovi, ať si jde stoupnout před auto, ať neujedu. Už jsem se cítil v nebezpečí, trochu jsem se rozjel, myslel jsem, že uhne. On si místo toho lehl na auto a držel se stěračů. Tak jsem se rozjel," uvedl Kovařík. O tom, co se mladému policistovi stalo, se dozvěděl až později. Před soudem naznačoval, že může jít o komplot policistů.

Mladý policista popřel, že by Kovaříkovi vyhrožovali a útočili na něj. U soudu vypověděl, že u auta pouze stáli a muž se najednou prudce rozjel. Při jízdě na kapotě měl strach seskočit, obžalovaný prý po celou dobu nezpomalil.

Napjaté vztahy souvisely se soužitím Kovaříka s jeho přítelkyní. Soudci Vladimíru Hendrychovi řekl, že s „ženou žil normálně, akorát ji dvakrát zbil". Její synové o tom věděli a chtěli se mu prý pomstít.

„Říkali, že mě dostanou do kriminálu a že odtud už nevylezu," dodal Kovařík.

Kovařík nestál před soudem poprvé. Už v roce 1991 byl odsouzen pro pokus ublížení na zdraví k podmíněnému trestu a v březnu roku 2011 dostal rok vězení pro výtržnictví. Nyní si ve vězení odpykává trest za loupež.

Olomoucký soud bude případ projednávat i ve středu. Padnout by mohl i rozsudek.