Právě krádeže vloupáním do aut přitom na Přerovsku patří k jednou z hlavních priorit vyšetřovatelů – ve statistice majetkové trestné činnosti jsou totiž na prvním místě.

O desítky tisíc korun připravil neznámý zloděj dvaačtyřicetiletého majitele nákladního vozu Mercedes Benz, který nechal ve středu odpoledne stát auto u Penny marketu v Lipníku nad Bečvou.

„Zloděj se dostal do nezajištěné kabiny a ukradl z ní číšnický flek s částkou 78,5 tisíce korun,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Ve stejný den, a to v době od čtyř do sedmi hodin odpoledne, zase neznámý zloděj vykradl auto u sokolovny ve Slavíči.

„Rozbil boční okno za spolujezdcem a odnesl si dámskou koženou kabelku. Byla v ní peněženka, osobní doklady, mobil, dvoje dioptrické brýle a další drobné písemnosti. Šestapadesátiletá majitelka vyčíslila škodu na 10 tisíc korun.

„Ke krádežím dochází i přes opakované preventivní rady ze strany policistů, aby řidiči ani spolujezdci neponechávali žádné věci ve vozidlech, čímž zvyšují riziko vykradení auta,“ konstatovala mluvčí policie.

Cihlou rozbil okna octavie, už jej chytili

Pachatele poslední krádeže, která se stala ve středu večer na parkovišti Pod Lipami v Hranicích, se už policistům podařilo dopadnout. Sedmatřicetiletý zloděj rozbil cihlou dvě okna na voze Škoda Octavia a vloupal se dovnitř.

„Z přihrádky palubní desky odcizil autonabíječku na mobilní telefon, černý plastový obal na panel rádia, svazek klíčů, sadu autopojistek a asistenční karu,“ vyjmenovala mluvčí. Sedmačtyřiceti­letému majiteli vznikla škoda na poškozeném autě 4 tisíce korun, hodnota kradených věcí byla ale pouze 250 korun.

„Vyšetřovatel ve věci povede zkrácené přípravné řízení pro přečin krádež a zloději hrozí až dva roky vězení,“ doplnila. Protože u pachatele naměřila dechová zkouška 2,40 promile alkoholu, skončil nejprve na záchytce.