Poslední incident se stal v pondělí odpoledne ve Výklekách. Na auto zaparkované na parkovišti u místního kamenolomu, který je v létě oblíbeným místem ke koupání, si posvítil zatím neznámý zloděj.

„Ze zavazadlového prostoru odcizil vrtací kladivo, laserový zaměřovač, vrtačku a stahovačku,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dovnitř auta se lapka dostal rozlomení dvou zámků na dveřích a poškodil i přední okno. „Celková škoda byla vyčíslena na pětapadesát tisíc korun,“ sdělila.

V Přerově takto na konci dubna přišel o více než sto tisíc korun majitel auta značky Kia Sorento. Ze zaparkovaného auta na Komenského ulici v Přerově mu zloděj po rozbití předního okýnka ukradl koženou aktovku s doklady a více než sto tisíci.

Policisté upozorňují, že volně odložené věci téměř vždy nalákají zloděje. „Pokud mají lidé věci cennější hodnoty, měli by si je vždy odnést s sebou. Neměli by zůstat viditelně a ani v místech, které jsou k tomu určeny,“ upozornila Zajícová. Oblíbeným cílem jsou auta na parkovištích u koupališť.

„Pachatelé využívají toho, že se zde majitelé delší dobu nezdržují a mají čas auto prohledat nejen pohledem, ale také do nich vniknout a odcizit i věci uložené v zavazadlovém prostoru. Uvedené varování se týká také řidičů parkujících u cyklostezek a houbařů, kteří zanechávají své vozy u lesních porostů,“ dodala mluvčí. (svr)

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku