„Muž se v polovině ledna zhlédl v lákavé reklamě, která nabízela zhodnocení finančních prostředků. Zadal do příslušné kolonky na otevřené stránce své telefonní číslo, na které se vzápětí ozval samozvaný finanční poradce. Po konzultaci s ním odeslal poškozený ze svého účtu 6 300 korun na cizí konto s tím, že ve sjednané aplikaci ip-t.trade viděl zisky z vloženého vkladu,“ popsala začátek příběhu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto
Z domu si zloděj odnesl skoro 90 tisíc, z kůlny zmizel s elektrokolem

Nezůstalo ale jen u jednoho „bankéře“. Muž byl vzápětí přesměrován na jinou finanční poradkyni, a ta mu přislíbila vyšší zisky, ale pod podmínkou, že zašle další částku 230 tisíc korun. Poškozený neváhal a peníze odeslal.

„Po několika dnech si chtěl muž svůj zisk ve výši 20 000 euro vybrat. Nebylo to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslel - podmínkou bylo totiž zaslání dalších peněz. Tentokrát měl zaplatit 90 tisíc korun jako daň ze zisku. Až v tomto okamžiku podvedený lest prohlédl a došlo mu, že se stal obětí podvodu,“ řekla mluvčí.

Ilustrační foto
Policie pátrá po třech mužích a ženě z regionu

Další peníze už poškozený neposlal a případ oznámil na nejbližší policejní služebně. Vyšetřovatelé pachatele stíhají pro podvod.