Oba případy naštěstí skončily šťastně a podle dosavadních výsledků šetření se jednalo spíše o demonstrativní pokusy o sebevraždu.

První z nich se odehrál v sobotu odpoledne v Přerově. „Na policii se telefonicky obrátila sedmadvacetiletá žena s tím, že pohřešuje svého o dva roky staršího bratra. Podle jejích slov zanechal muž v místě bydliště dopis na rozloučenou,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Policisté zahájili kolem druhé hodiny odpoledne rozsáhlou pátrací akci, která skončila až o půl desáté večer. „Mladý muž se nakonec sestře ozval. Řekl, že je v pořádku a odjel mimo Přerov. Dopis údajně nemyslel vážně,“ doplnila Sedláčková.

Po návratu domů se nešťastník dostavil na služebnu a celou záležitost vysvětlil policistům. Ti ho převezli do nemocnice a předali do rukou lékařů.

Ani druhý pokus o sebevraždu naštěstí neskončil tragicky. „V sobotu v noci se pokoušel devětadvacetiletý muž skočit do šachty výtahu v mezipatře čtvrtého a pátého patra panelového domu v Lipníku nad Bečvou,“ shrnula další událost Sedláčková.

Muži v úmyslu zabránili až přivolaní městští strážníci. „Obtěžoval v bytě svou bývalou družku a choval se značně arogantně. Když ho strážníci požádali o vydání průkazu totožnosti, hodil průkaz do šachty a chtěl za ním skočit dolů. Strážníci mu v tom ale zabránili. Muž jim utekl ven před dům, kde ho dopadli, “ popsal vrchní strážník Městské policie v Lipníku nad Bečvou Pavel Maloch.

Podle svědků z místa bydliště obtěžuje muž svou družku velmi často a nedávno se vrátil z protialkoholní léčebny. „Proslýchá se dokonce, že ho z léčení vyhodili a žije ze sociálních dávek družky,“ řekl jeden z místních obyvatel.

Podle policistů skončil sebevrah v nemocnici v Hranicích, odkud byl vzápětí převezen do psychiatrické léčebny.