Muž vylezl kolem druhé hodiny odpoledne na stožár vysílače mobilního operátora v obci a chtěl se zabít.Vjeho úmyslu mu zabránil až policejní psycholog.

„Na místě zasahovala jednotka přerovských hasičů, která se muže snažila zachránit s pomocí žebříku. Měl zřejmě nějaké psychické problémy, protože odháněl všechny lidi kolem,“ popsal dramatické odpoledne operační důstojník přerovských hasičů Pavel Zabloudil.

Podle jeho slov se nakonec vyjednavači podařilo dosáhnout toho, že muž slezl ze stožáru dolů. „Vzápětí ho policisté předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ uzavřel mluvčí.

K obdobnému případu vyjížděli přerovští hasiči i v noci na neděli, kdy hrozil sebevraždou jiný muž – tentokrát to bylo v ulici Budovatelů v Přerově. Hasiči přijeli na místo ve tři čtvrtě na jednu v noci a zásah trval zhruba hodinu.

„Sebevrah chtěl skočit ze třináctiposchoďového domu. Od svého úmyslu ale nakonec upustil a podařilo se ho zachránit. Také on skončil v péči lékařů,“ uvedl operační důstojník přerovských hasičů.