„Nejprve vnikl 1. února do prodejny v Hranicích. Odšrouboval mříže, vypáčil okno a poté ukradl pokladnu s šesti tisíci korunami,“ popsala první případ policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Na konci února si lapka vybral další objekt. Po hromosvodu se vyšplhal do prvního patra hranické Sokolovny a pootevřeným oknem se dostal do zdejší kavárny.

„Zde vypáčil zásuvku v baru a odnesl si odtud cigarety různých značek,“ uvedla Sedláčková. Další vloupání na sebe nenechalo dlouho čekat.

„Muž vnikl 2. března do nádražní budovy v Teplicích nad Bečvou. Při této krádeži vypáčil krumpáčem dveře kovové pokladny a ukradl přes dva tisíce korun.

„Hned další noc řádil ve skladu a v prodejně textilu v Hranicích,“ pokračovala v líčení zlodějových kousků policejní mluvčí. Z vypáčených pokladen zde muž ukradl deset tisíc korun.

Naposledy se dostal 8. března do jednoho z léčebných domů v Teplicích nad Bečvou. Zde vylomil zásuvku na recepci a odnesl si téměř devět tisíc korun.

„Způsobil svým jednáním škodu téměř 31 tisíc korun,“ řekla Michaela Sedláčková. Muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest. Podle Sedláčkové byl již obviněný v minulosti za majetkové trestné činy odsouzen, přesto je muž stíhán na svobodě.