Nejednalo se pouze o klasické případy znásilnění, ale v jednom případě i o trestný čin svádění k pohlavnímu styku. Jako pachatel tohoto skutku byl v srpnu dopaden 32letý muž ze Vsetína, který obtěžoval čtrnáctiletou dívku z Hranic.

„Muž zastavil své vozidlo poblíž nemocnice v Hranicích. Po chodníku šla teprve 14letá dívka, které se pachatel nejprve zeptal na cestu k restauraci,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Chtěl po ní, aby s ním nasedla do auta a slíbil jí za to odměnu 500 korun. Místo do restaurace ale dívku nakonec odvezl do místního lesíka, kde ji začal osahávat a dožadoval se toho, aby mu věnovala své spodní prádlo.

„Výměnou za to jí nabízel mobilní telefon a peníze,“ podotkla Sedláčková. „Dívka se bránila a na její prosby ji muž odvezl zpět do Hranic,“ popsala jeden ze šťastnějších konců případů sexuálního obtěžování na Přerovsku policejní mluvčí.

Policisté v průběhu roku šetřili také desítky případů domácího násilí, při nichž využili institutu vykázání z bytu.

K tomuto nástroji řešení násilí mezi rodinnými příslušníky sáhli policisté ve 13 případech, ve dvanácti z nich byl ze společné domácnosti vykázán manžel nebo druh napadené ženy, v jednom případě se jednalo o syna poškozené.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika