Škrábance na autě. Škoda je 14 tisíc

Přerov – Nemilé překvapení čekalo na majitele automobilu značky Audi A6 Avant, který v neděli dopoledne zaparkoval auto v Kosmákově ulici v Přerově. Když se k němu v pozdních odpoledních hodinách vrátil, zjistil, že mu pravděpodobně úmyslně poničil lak auta.

„Jeden vryp byl na levém předním blatníku, druhý, od horní části levého předního blatníku, přes levé přední dveře až k levým zadním dveřím. Vryp byl také na pravém zadním blatníku," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Poškozený vypočítal škodu na 14 tisíc korun. Pachateli hrozí až roční pobyt za mřížemi. 

Ze sklepa ukradl hokejku i okurky

Přerov – Do sklepní koje v domě na třídě 17. listopadu v Přerově se někdy v době od 3. do 24. dubna vloupal neznámý pachatel. A bral všechno možné – třicet sklenic okurek, porcelánovou polévkovou soupravu, elektrický zavařovací kotlík a elektrickou světelnou tabuli o rozměru 50×60 centimetrů.

„Nepohrdl ani taškou s hokejovou výstrojí a hokejkou," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Majitel předběžně vyčíslil škodu na 8 400 korun, škoda na ukradení hokejové výstroji bude upřesněna dodatečně. 

Už dopoledne řídil opilý

Dřevohostice – Už o půl jedenácté jezdil šestatřicetiletý řidič opilý v Dolní ulici v Dřevohosticích na Hranicku. Když ho zastavili v sobotu 25. dubna policisté, nadýchal 1,19 promile alkoholu.

„Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Srnky skáčou pod kola aut

Hranicko – Dvě mrtvé srny. Taková je bilance uplynulého víkendu. K prvnímu středu došlo v sobotu 25. dubna kolem půl desáté večer v Miloticích nad Bečvou na Hranicku. Sedmačtyřicetiletý řidič auta značky Fiat Stilo srazil na cestě ze Černotína na Valašské Meziříčí srnu, která mu zničehonic vběhla do cesty.

„Uhynulou zvěř si převzal hospodář mysliveckého sdružení. Alkohol byl u řidiče vyloučen. Ke zranění nedošlo. Hmotná škoda činí na autě deset tisíc korun a na srně dva tisíce korun," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ke druhé srážce došlo v neděli 26. dubna po půl deváté večer na cestě z Rakova na Dolní Nětčice na Hranicku. Devětatřicetiletému řidiči vozidla VW Golf skočila z levé strany pod kola srna.

„Ta po střetu utekla do pole a nebyla nalezena. Ke zranění osob nedošlo, dechová zkouška vyloučila alkohol a hmotná škoda na autě byla vyčíslena na deset tisíc korun," uzavřela mluvčí.