Jak se tedy dostal jinak solidní pan Poledník před vyšetřovatele a před soudce? Jednoduše – pokusil se přesvědčit banku, že jej někdo okradl a vybralmupeníze z účtu.

Nápad se zrodil v době, kdy si Jiří povídal u piva s kamarádem o tom, jaká je to otravná lapálie, když vám někdo ukradne tašku s doklady. Jak se musí vyřizovat občanka, řidičák, zdravotní karta a další nezbytné věci, no a hlavně jak se musí hodně rychle zablokovat bankovní karta, aby vám zloděj ještě ke všemu nevybral účet.

Pana Poledníka tehdy napadlo, že zkusí sehrát etudu na téma okradený klient banky a něco z toho bohatého finančního domu vytáhnout. Trochu si to promyslel, pak vzal večer tašku, vyrazil do města a nejprve navštívil bankomat.

Vybral si z účtu všechnu hotovost, kterou vybrat šlo. Pak dal peníze do kapsy, chvíli se nervózně procházel po ulici, a když sebral odvahu, vzal telefon a zavolal na klientskou linku banky.

Tam trochu roztřeseným hlasem oznámil, že byl okraden o platební kartu a že ji tudíž chce okamžitě zablokovat. Tak se i stalo. Druhého dne Jiří zavolal do banky znovu s tím, že se v práci podíval prostřednictvím internetu na svůj účet a zjistil, že mu někdo po krádeži vybral všechny peníze z účtu.

On že to hlásil telefonicky hned chviličku po okradení, a tak by mu měla banka vybrané peníze vrátit. To se samozřejmě zase moc nezamlouvalo zástupci banky, a proto případ postoupil svým nadřízeným.

Jedna věc byla jasná hned od začátku – mezi výběrem z bankomatu a nahlášením krádeže uplynulo několik minut. To by se ale dalo vysvětlit tím, že Jiří byl po oloupení třeba v šoku, a tak nevolal okamžitě, ale až po chvíli.

Druhá okolnost ovšem Poledníkovi tak říkajíc srazila vaz. Díky jiným kriminálníkům většího formátu jsou některé bankomaty vybaveny kamerou. A právě tak to bylo v případě přístroje, který si vybral Jiří.

Banka tedy nejen že nevyplatila Jiřímu peníze, které si sám vybral, ale předala jeho věc policii. Navíc pak s ním rozvázala smlouvu a postarala se mu o ošklivou kaňku v takzvaném mezibankovním registru. T

ím pádem dost dlouho nebude mít s žádnou bankou příjemné jednání. No a soud mu přidal za trestný čin podvodu hezkou podmínku…

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika