Na vysvětlenou: tatínek Štěpána provozuje oblíbenou hospodu, maminka pracuje na vysokém postu v managementu jisté obchodní společnosti, známé z televizních předvádění různého skvělého zboží.

Oba rodičové tudíž se Štěpánem mluví až tehdy, když něco provede. Dlouhá léta to byly spíše prospěchové potíže ve škole, jelikož na rozdíl od starší sestry Štěpánovi nikdy nešlo moc dobře čtení, psaní ani další druhy umění, předávané školou ratolestem.

Pozdější problémy už byly tvrdšího rázu. Kdo znal Štěpána v ranějším věku, řekl by, že to je zakřiknutý kluk, který příliš neoplývá sebevědomím.

Zhruba v patnácti se dal dohromady s partou holohlavých Kamarádů. Konečně se cítil dobře a na úrovni. Mezi Kamarády věděl, že má sílu, nějakou vážnost a že když jdou po městě společně, většina lidí se jich viditelně bojí.

Byl to oproti předchozím letům, kdy žil bezvýznamně a nenápadně, podstatně lepší pocit. Cítil se silný a odvážný. Poprvé se dostal do policejní vyšetřovny, když byl s Kamarády na jednom Kamarádském koncertě ve venkovské putyce. J

elikož chtěl zapůsobit dobrým dojmem, vyběhl před hospodu, kde právě s organizátorem koncertu cosi řešili policisté, začal jim hlasitě nadávat a provokativně hajloval.

Tento jeho odvážný kousek se ještě nakonec vyřídil jako přestupek a tatínek pouze zaplatil za hocha pokutu. Uběhlo pár měsíců a Štěpán se s Kamarády vracel z další „bezva akce“.

Byli rozparádění a taky naštvaní na policisty, kteří je toho dne opět perlustrovali. Do toho se nachomýtlo policejní auto, zaparkované před služebnou. Štěpán se rozběhl a zelenobílou felicii několikrát nakopl, ulomil jí zrcátko a prohnul plechy na dveřích.

„Seš dobrej,“ zamručel jeden z Kamarádů. To už ale ze služebny vyběhli policisté a část party chytili. Hrdina Štěpán přitom stihl ještě shodit jednoho z policistů na zem.

Za tento inteligentní a odvážný útok dostal Štěpán rok vězení s podmínkou na tři roky. Kdyby mu bylo víc než šestnáct, dost možná, že by šel za mříže natvrdo. Při své odvaze a hrdinství se toho možná ale v brzké budoucnosti dočká.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika