„Na elektroinstalaci přerušil dráty kamerového systému a igelitovou taškou zakryl kameru nacházející se na střeše vodárny. Pak vnikl do elektrorozvaděče s úmyslem něco odcizit, to ale nestihl z důvodu příjezdu policejní hlídky,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Z další trestné činnosti ho usvědčila „sbírka trofejí“ v jeho automobilu. „Policisté v jeho vozidle nalezli zářivku a přívodní kabel, který předtím odcizil v areálu čističky odpadních vod v Jezernici,“ doplnila mluvčí. Z místa činu tak měl muž odvoz „s majáčky“ přímo do policejní cely. Dalším šetřením bylo zjištěno, že objekt vodárny nenavštívil poprvé, ale že zde před několika dny již ukradl záložní zdroj, který sloužil k internetovému přenosu.

Podobně vnikl do čistírny odpadních vod v Bílovci, odkud si odnesl lup v hodnotě 4 tisíce korun. Celkově byla škoda vyčíslena na více než 23 tisíc korun. V pátek mu pak kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání pokračujícího trestného činu krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dvouletý trest. Muž byl poté propuštěn a další stíhání proti jeho osobě bude vedeno na svobodě.