Podle informací tiskové policejní mluvčí přerovské policie Miluše Zajícové se čtyřiačtyřicetiletý muž do chalupy dostal pomocí přistaveného žebříku, následně se oknem propašoval dovnitř. „Uvnitř se pohyboval jako doma a celou chalupu prohledal. Pak zapálil vařič a uvařil si instantní těstoviny a k tomu vypil minerálku, nealko pivo a dvě deci slivovice,“ přiblížila mluvčí.

Úsměv na tváři mu ale dlouho nevydržel. Vzápětí totiž na místo přijela přivolaná policejní hlídka. Ta zloděje na místě zadržela a převezla na služebnu, následně putoval do cely. Policisté zároveň zjistili, že nedělní akce pro lupiče nebyla zdaleka první.

„Již na konci ledna se pokusil vloupat do chatky v katastrální oblasti Radíkova, ale i přes páčení dveří se dovnitř nedostal. O dva dny později vnikl do panelového domu na třídě 1. máje v Hranicích, odkud ukradl jízdní kolo. To pak za pět set korun ihned prodal náhodnému muži,“ uvedla Zajícová.

Od dalšího pokusu vloupání do chatky v zahrádkářské kolonii Za Bečvou v Hranicích ho v následujících dnech ho odradily hlasy blížících se osob. Kamenem ale rozbil balkónové dveře a okno od kuchyňky.

Ve stejné lokalitě prozkoumal i další chatku, nic si z ní ale neodnesl. Celková škoda byla vyčíslena na 8 200 korun.

„Zadržený muž byl již v minulosti za takovouto trestnou činnost odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Nyní je podezřelý z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za které mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí Zajícová s tím, že v současné době se rozhoduje o jeho umístění do vazby. (pm)