Někteří z nich pak ve vestibulu železniční stanice bezdůvodně napadli dvaadvacetiletého mladíka.

„Způsobili mu zranění, s kterým musel být ošetřen v nemocnici. Policisté v souvislosti s napadením zajistili dva fanoušky," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Všichni ostatní zhruba za hodinu a půl odcestovali dalším vlakem do Ostravy na utkání.

Lékaři po jednorázovém ošetření mladíka z nemocnice brzy propustili.

Co však stálo za napadením ve vestibulu železniční stanice, je stále v šetření policistů. Ti prý zatím neví, z jakých trestných činů se budou násilníci zodpovídat.

„Vyšetřování je momentálně teprve v začátcích. Více k důvodům napadení snad budeme vědět až začátkem příštího týdne," doplnila v neděli odpoledne mluvčí Štrbáková.

Podle jedné ze zaměstnankyň informačního oddělení železniční stanice se celý incident odehrával hlavně před pokladnou.

„Byla to skupina příznivců, která nepřijela s tou hlavní částí, ale už o dvě hodiny dříve. Policisté je už ale očekávali. Pak zasáhli také těžkooděnci," uvedla pracovnice, která však nechtěla zveřejnit své jméno. Dodala také, že po řádění chuligánů zůstalo na zemi několik rozbitých lahví.

Policie prý monitorovala celou cestu fanoušků z Prahy až do Ostravy, přičemž ve vlaku se střídaly hlídky podle jednotlivých zastávek.

„Z Hranic jsme nejprve dostali informaci o tom, že skupina fanoušků demoluje nádraží, to ale nebyla pravda. Šlo o napadení mladíka, který šel proti skupině fanoušků," doplnila mluvčí.

Zpáteční cesta z Ostravy do Prahy podle informací policie už proběhla bez problémů.

„Fanoušci nasedli do vlaku a bez potíží dojeli až do cílové stanice," uzavřela krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.