Reagovala totiž na anonymní telefonát muže, který strážníkům oznámil, že v restauraci na Struhlovsku požívá alkohol řidič dodávky, který se s ní následně chystá odjet.

„Strážníci počkali, až se řidič rozjede, zastavili ho a podrobili dechové zkoušce. Ukázalo se, že pětatřicetiletý muž měl v krvi 2,15 promile alkoholu. Navíc u sebe neměl ani občanský ani řidičský průkaz,“ uvedl velitel městské policie Miroslav Mann.

Kvůli podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky byla pak na místo přivolána i republiková policie. Půl hodiny po čtvrté ranní spatřil pak operátor na městském kamerovém systému mladíka, který se nejprve vymočil na chodník a poté rozbil okno zámecké kavárny. Hlídka strážníků ho zastihla na křižovatce U Černého orla a tam ho legitimovala.

„Jednalo se o dvacetiletého muže z Kelče. Na dotaz, proč rozbil okno, strážníkům odpověděl, že chytil nerva,“ řekl Mann s tím, že výtržník byl pod vlivem alkoholu a svým činem se dopustil přestupku. Další vandalové zaměstnali městskou policii v neděli večer. I tentokrát strážníci reagovali na telefonické oznámení.

Po ulici Komenského ve směru k malému vlakovému nádraží šla tříčlenná skupinka mladých lidí. „Dva hoši a jedna dívka rozkopali cestou veškeré dopravní značení,“ popsal jejich řádění Mann. U hřbitova mu udělali strážníci přítrž a dozvěděli se, že jeden z výtečníků řešil tímto způsobem svůj rozchod s dívkou. V doprovodu hlídky se pak na místo činu vrátil a všechny kužely uvedl do původního stavu.

Kateřina Kapková