Stíhán bude na svobodě a podle právníků mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců až do pěti let. Policisté nyní čekají na výsledky expertiz, které s jistotou určí, proč k havárii se smrtelnými následky došlo.

 

„Případ prozatím nebyl ukončen, protože se čeká na soudní pitvu zemřelého účastníka nehody a na znalecký posudek z oboru motorových vozidel,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Znalec se má podle jejích slov vyjádřit především k průběhu havárie, protože si na ni řidič nepamatuje. Zkoumat se bude také míra zavinění nehody a znalci posoudí rovněž technický stav obou vozidel v době před dopravní nehodou.

Tanečník a partner bývalé Miss Europe Moniky Žídkové v soutěži Star Dance Jan Halíř se už k záležitosti nechce vyjadřovat.

„Věc je pořád v šetření a až vyšetřování skončí, vydám oficiální stanovisko,“ reagoval pouze Halíř na dotaz, zda si pamatuje průběh nehody. Tragická havárie se stala v úterý 20. listopadu kolem třetí hodiny odpoledne a zcela ochromila dopravu na hlavním tahu z Lipníka do Ostravy.

Devětadvacetiletý Halíř, který jel ve vozidle Hyundai ve směru z Bělotína do Hranic, z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím vozem Volkswagen golf.

Za jeho volantem seděl 47letý řidič z Fulneku, který po čelním nárazu obou aut utrpěl těžká zranění, jimž na místě podlehl. Soutěžící ze Star Dance Jan Halíř byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice. Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 600 tisíc korun.

Více oúčinkování Jana Halířev soutěži: Halíř: Do StarDance jsem jít nechtěl

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika