Trojice pachatelů, maskovaná černými šátky přes obličej a kapucemi, vtrhla do centra Stop Shop v ulici Družstevní, kde se nachází i místní kasino.

„Nejprve zkontrolovali vnitřní prostory kasina a zjišťovali, zda je prázdné. Potom přistoupil první z mužů k zaměstnanci bezpečností agentury, namířil na něj krátkou střelnou zbraní a nastříkal mu do obličeje dráždivou těkavou látku,“ popsala sled událostí policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Lupič své oběti suše oznámil, že se jedná o přepadení a přinutil muže, aby zůstal ležet na zemi. Druhý z pachatelů mezitím přistoupil k barmance, namířil na ni zbraní a dožadoval se vydání peněz.

„Šokovanou ženu zamknul ve skladu. Ještě předtím ale i jí nastříkal neznámou těkavou látku do obličeje. Nakonec z baru odnesl tržbu 17 tisíc korun a mobilní telefon za 3,5 tisíce, který zde barmanka nechala,“ vylíčila dále mluvčí.

Společně se dvěma zbylými komplici, kteří hlídali pracovníka ochranky a vstup do kasina, nakonec lupič odešel. Při přepadení podle vyšetřovatelů nedošlo ke zranění osob.

„Případ šetříme jako zločin loupeže a pachatelům hrozí odnětí svobody od dvou desíti let. Vyšetřovatelé mají k dispozici záznam loupežného přepadení z bezpečnostních kamer,“ upozornila mluvčí.