U Hranické propasti pes narazil na dvojici mladých lidí a jeden z tohoto páru Irona ubodal. Velký švýcarský salašnický pes tak svému majiteli zemřel doslova před očima.

„Stalo se to dvě stě až tři sta metrů od Hranické propasti. Pes byl od otce vzdálený asi na osm metrů, když se před ním objevili dva mladí lidé. Na rozkaz otce pes okamžitě zastavil. Otec ještě zavolal, ať se chodci nebojí, protože pes jim nic neudělá. Otec měl Irona dokonale zvládnutého," uvedl syn majitele zvířete Jan Mück. Doplnil také, že pes byl obzvlášť kamarádské povahy, nikdy na nikoho nezaútočil a byl zvyklý, že si ho mohou pohladit i cizí lidé. I proto měl jeho otec psa v lese takzvaně na volno.

Pomůžete při hledání útočníků?

„Dvojice ale došla k psovi a najednou se dala na útěk. Když se otec přiblížil k Ironovi a chtěl jej pohladit, všiml si, že mu z krku tryská krev. Pes pak padl k zemi," podotkl Jan Mück.

Jeho otec útočníka v černé mikině a černé zimní bundě, který se prý snažil zakrýt svůj obličej v natažené kapuci, ani jeho společnici už nedohnal. I přes snahu již život svému psovi nezachránil.

„Mnoho lidí chodí do lesa na procházku, na hřiby nebo si jde zaběhat. Nechápu, že jiný člověk chodí po lese s nožem či dýkou, kterou má připravenou k útoku. Nevím, co se musí pokazit v hlavě člověka, který bodne psa do krku jen proto, že pes před ním stojí, dívá se na něj a jeho majitel je pár metrů opodál," podotkl Jan Mück, jenž také prosí veřejnost o jakoukoliv pomoc při hledání neznámého útočníka.

Případ řeší i policie

Celým případem se samozřejmě začala zabývat také hranická policie, která v současné době prověřuje všechny jeho okolnosti.

„Mohu potvrdit, že hraničtí policisté přijali oznámení o usmrcení psa u Hranické propasti. Oznámení prověřují jako přestupek proti občanskému soužití," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Ze zatím zjištěných skutečností vyplývá, že majitel měl na procházce svého psa během venčení bez vodítka. Tento pes měl přiběhnout ke vzdálenému procházejícímu se páru a za dosud neupřesněných okolností mělo dojít k jeho pobodání a následnému úhynu. Po totožnosti osob pátráme," popsala mluvčí s dodatkem, že v případě zjištění pachatele mu hrozí pokuta ve výši tři tisíce korun.