Mladík vešel do jedné z opravny vozidel v hranické příměstské části Drahotuše, pokračoval až do kanceláře a tam našel na stole volně položené klíče. Na dvoře rychle zjistil, ke kterému automobilu patří, odemkl si, nasedl do něj a odjel.

„Majitel servisu ho ale zpozoroval, sedl do svého auta a jel za ním. Dostihl ho v pár kilometrů vzdálené obci Slavíč a udělal na silnici manévr, kterým mu zabránil v další jízdě,“ popsal následné události vedoucí druhé skupiny kriminální policie a vyšetřování z Hranic Jaroslav Šulák s tím, že hned poté informoval majitel servisu policii.

Ta přijela do Drahotuš v okamžiku, kdy se pachatel poohlížel po dalším vozidlu, jež by si nedovoleně vypůjčil.

„Když jsme jej zadrželi a zabránili mu tak v další trestné činnosti, nedokázal nám rozumně vysvětlit, proč auto ukradl. Tvrdil jen to, že měl v Olomouci sjednanou schůzku, kterou potřeboval stihnout. Jeho vlastní auto se mu prý v Drahotuších pokazilo,“ řekl Šulák.

Třiadvacetiletý muž z Hranic byl již obviněn z neoprávněného užívání cizí věci a podle nového trestního zákoníku mu za tento čin hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.