Incident se stal kolem sedmnácté hodiny, krátce po setmění. Jeho obětí se stala osmnáctiletá dívka, kterou napadl neznámý muž.

"Policistům uvedla, že šla s kamarádkou od autobusové zastávky domů. Když se rozdělily, všimla si za sebou neznámého muže, kterému dále nevěnovala pozornost. Ten ji po chvíli doběhl, přičemž ji zezadu chytil jednou rukou kolem pasu a druhou ji přes mikinu začal osahávat na poprsí. Když ho okřikla, svého jednání zanechal. Odstrčil ji tak, že upadla do živého plotu rostoucího podél silnice, a utekl neznámo kam," popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Celý incident se odehrál během pár vteřin. Dívka při něm neutrpěla žádná zranění, z celé události však byla psychicky otřesena.

Ilustrační foto:
V Šumperku fiktivně myli vozidla, přišli si na víc než milion

Útočníkem měl být muž ve věku mezi dvaceti až třiceti lety vysoký zhruba 175 centimetrů, normální postavy. Na sobě měl oblečenou černou bundu a černé kalhoty. Měl nasazenou černou roušku a nebylo mu tedy vidět do obličeje.

Policisté společně s psovodem a služebním psem propátrali obec a také sousední obce Sudkov a Brníčko. Muže odpovídajícího popisu však nenašli. Událost nyní prošetřují jako přestupek proti občanskému soužití.

Policisté se s žádostí o pomoc při pátrání po pachateli se obracejí na veřejnost, zejména obyvatele Kolšova, Sudkova či Brníčka. "Jakoukoli informaci k muži daného popisu přijme linka 158 nebo kterákoli policejní služebna," dodala Marie Šafářová.