„Dvaašedesátiletý násilník ve čtvrtek ráno muže nejprve škrtil, a poté ho povalil na zem, kde mu kolenem přišlápl krk. Nakonec mu zasadil několik ran pěstí. Řval přitom na něj, že je zloděj a vyhrožoval mu zastřelením,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Napadenému muži, který pochází z jedné obce na Hranicku, agresor způsobil oděrky a lehké poranění, přesto se bude muset až dva týdny léčit. „Vyšetřovatelé pak zjistili, že pachatel není držitelem zbrojního průkazu a ani nevlastní žádnou zbraň,“ doplnila mluvčí.“

Zadržený je nyní podezřelý z výtržnictví, ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Výtržnictví a násilí v ulicích na Přerovsku je hodně, policisté každý den řeší minimálně jeden takový případ. Nejčastěji k incidentům dochází v opilosti. „Častým důvodem jsou přitom peníze a dluhy,“ uvedla Sedláčková.

Velkou rvačku v jednom z přerovských barů museli řešit policisté již v půlce dubna. Čtveřice mužů, z nichž nejstaršímu bylo dvaašedesát let a nejmladším dvěma pětadvacet let, se vzájemně tloukli pěstmi do hlavy a útočili na sebe údery a kopanci.

„Jeden z účastníků skončil se zhmožděním lebky a tržnou ránou na předloktí. Druhý utrpěl zhmoždění levého kotníku. Protože byli všichni aktéři tohoto incidentu opilí, nebyli se ve výpovědi schopní shodnout na tom, kdo rvačku započal,“ uvedla mluvčí policie.

Jiný případ přepadení řešili přerovští policisté v Kozlovské ulici. „Šestice mladíků si vyřizovala účty se svým vrstevníkem. Sedmnáctiletého mladíka srazili z kola na zem a začali jej kopat. Poté z místa utekli,“ vzpomněla Sedláčková.