Auto není trezor. Teď už to ví i řidič z Hranic

O tankovací kartu, tablet a peněženku přišel řidič octavie, který v pondělí v poledne nechal své auto zaparkované na Družstevní ulici v Hranicích.

„Když se k vozidlu zhruba za patnáct minut vrátil, zjistil, že je na něm rozbité jedno z oken a z vnitřních prostor zmizela tankovací firemní karta i s tabletem a jeho peněženka s doklady a platební karty," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková. Celková škoda byla vyčíslena na sedmnáct tisíc korun. 

Lupič se dostal do garáže. Sebral, co viděl

Škodu za téměř deset tisíc korun způsobil v Miloticích nad Bečvou zatím neznámý lupič. Mezi uplynulou sobotou a pondělím se vloupal do jedné z garáží a sebral prakticky vše, co našel.

„Z garáže odcizil elektrickou pilu, gola klíče, aku vrtačku, příklepovou vrtačku, brusky, ponorné čerpadlo a další věci," sdělila tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková. Zloději nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. 

Ukradl traktor za 150 tisíc korun, hledá jej policie

Až pětiletý pobyt ve vězení hrozí neznámému pachateli, který mezi sobotou 11. a pondělím 13. října ukradl z bývalého areálu zemědělského družstva ve Výklekách traktor značky Zetor.

„Poškozená společnost vypočítala škodu na 150 tisíc korun. Policisté po traktoru vyhlásili pátrání," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.