Podle informací policie se muž zastřelil ranou z pistole, vyšetřovatelé ale bližší podrobnosti s ohledem na pozůstalé nechtějí zveřejňovat. Muž pracoval jako voják na přerovské vrtulníkové základně.

„Mohu jen potvrdit, že v chatce na Přerovsku bylo nalezeno tělo zemřelého muže. Tragédie se stala v pátek, ale důvody toho, proč k úmrtí došlo, nebudeme s ohledem na citlivost případu a rodinné příslušníky zveřejňovat,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Skoupí na slovo byli rovněž zástupci přerovské vrtulníkové základny. „Je pravdou, že pracoval jako voják na základně. Pohřeb bude ve čtvrtek,“ konstatoval bez bližších detailů mluvčí přerovské vrtulníkové základny Milan Kouřil. Lidé z mužova blízkého okolí a jeho bývalí kolegové nechápou, proč se voják zastřelil.

„Byl vždy usměvavý a v pohodě, takže mě to šokovalo. Proslýchalo se ale, že se měl rozvádět. Asi za tím byly nějaké osobní důvody, o kterých toho ale nikdo moc neví,“ uvažoval jeden z jeho bývalých kolegů. Zda po sobě muž zanechal dopis na rozloučenou, policie neuvedla.

Další dvě sebevraždy šetřili policisté na Hranicku. Jedna se v neděli stala v nedaleké obci, druhá o dva dny později přímo v Hranicích. Před pár dny zachránili strážníci hranické městské policie život muži, který se pokusil skočit z druhého patra zámku dolů do dvorany.

Psychologové tvrdí, že v období před svátky jsou emoce lidí zjitřené a mnozí se hůře vyrovnávají například se ztrátou blízkých a nebo osamělostí. Řada lidí také trpí depresemi, které většinou vyvrcholí na přelomu roku.

„Před Vánocemi jsou emoce lidí rozbouřené. Když život běží podle normálních pravidel, je to pro každého méně zátěžové. Pokud ale vybočí z navyklého stereotypu, může to znamenat zátěž a na tu lidé, kteří se dostanou do problémů, někdy reagují afektivním jednáním,“ uvedla přerovská psycholožka Darina Skokanová.

Někteří její klienti prý proto Vánoce vůbec neslaví a snaží se chovat, jako by byl všední den. „Ono to ale většinou nejde. Společnost jim to totiž neumožní, protože všude v ulicích je vánoční výzdoba a lidé jsou doslova „ve vleku“ tradic a oslav,“ poznamenala.