V Prosenicích vloni v říjnu někdo vyháčkoval zadní dveře Škody Favorit. Našel ji odstavenou na parkovišti u kostela.

„Z ledvinky, která ležela na zadním sedadle, odcizil peněženku s osobními doklady, permanentkou a finanční hotovostí 860 korun,“ vyčetla ze spisu tisková mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová s tím, že celková škoda dosáhla v tomto případě osmnácti set deseti korun.

Hrozí mu tři roky v chládku

Policisté už vědí, kdo favorit vykradl. V tomto týdnu zadrželi sedmapadesátiletého muže z Brna, který není v loupení žádným nováčkem.

„Jedná se o zkušeného recidivistu, neboť byl již v minulosti Okresním soudem v Blansku odsouzen za majetkovou trestnou činnost,“ prozradila na něj Zajícová. Teď je podezřelý z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

V Horní Moštěnici využil vloni v listopadu zloděj toho, že si majitel zapomněl zamknout svůj volkswagen. Našel v něm látkovou tašku s osobními doklady, platební kartou a zdravotními potřebami pro alergika.

„Poškozenému v tomto případě vznikla škoda sedm set korun,“ sdělila mluvčí a pokračovala:

„Jako pachatel byl v těchto dnech ustanoven dvaatřicetiletý muž cizí státní příslušnosti, který je podezřelý z trestného činu držení platební karty s dvouletou trestní sazbou.“