Trojice ve věku dvaadvaceti, třiadvaceti a pětadvaceti let se na nádraží obrátila na osmnáctiletého muže s dotazem, jestli nemá cigaretu. Hned vzápětí na něj výtržníci zaútočili.

„Uchopili ho do takzvané kravaty a povalili na zem. Tam jej kopali do celého těla a způsobili mu pohmožděniny, které si musel nechat ošetřit v nemocnici,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Z lavičky si vzali muži mladíkův batoh, ve kterém měl učebnice, sluchátka, kalkulačku, klíče od domu a několik osobních věcí. „Studentovi vznikla škoda 2050 korun a to i na roztržené kapse,“ řekla mluvčí.

Batoh našla devětačtyřicetiletá žena jen kousek od místa, kde se incident odehrál. Ještě před příjezdem hlídky ho zbitému mladíkovi předala. Společně s policisty přijel na místo i služební pes, který našel některé věci z batohu.

Tím ale řádění nezvaných návštěvníků neskončilo. Z nádraží se přesunuli na třídu 1. máje a před prodejnou Albert jeden z nich slovně napadl šestnáctiletého mladíka. Poté ho chytl za bundu a chtěl ho udeřit do hlavy.

„Poškozený se jeho úderu vyhnul, ale tím došlo k zásahu dalšího stejně starého chlapce, kterému útočník rozbil brýle a střepy z nich mu zasáhly oko,“ sdělila Zajícová.

Zraněný chlapec skončil v nemocnici a hned na středu mu lékaři naplánovali operaci.

Povedený trojlístek pokračoval od Alberta na náměstí, kde ten třiadvacetiletý vypáčil boční dveře do prodejny, přičemž poškodil dřevěnou zárubeň dveří a aniž by vnikl dovnitř, protáhl ven přes uzamčenou kovovou mříž plyšovou žirafu o výšce 120 centimetrů.

„Poškozené firmě vznikla škoda za tři tisíce korun a na odcizeném zboží za další dva tisíce,“ dodala mluvčí.

Policisté s kriminalisty mezitím zahájili rozsáhlé pátrání. Podle popisu podezřelých mužů se jim je ve velmi krátkém čase podařilo zadržet. Výtečníci skončili v policejních celách, kde čekají na sdělení obvinění.