Nejbrutálnější případ silvestrovské noci se v Hranicích odehrál pár minut před šestou hodinou ranní. Z herny v Jiráskově ulici vykázali strážníci v pět ráno hosta, který se choval velmi agresivně. Ten však cestou domů stihl ještě zkopat devětadvaceti­letého muže.

„Jeho útok zaznamenala naše kamera na světelné křižovatce na třídě 1. máje. Nebylo to vůbec nic pěkného. Nejprve pachatel poškozeného několikrát udeřil rukou, pak do něj začal kopat a nakonec mu uštědřil kopanec kolenem do hlavy,“ popisuje incident velitel Msětské policie v Hranicích Miroslav Mann.

Muž zůstal ležet na zemi a nakonec skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním. Agresivní mladík, kterému bylo vloni teprve dvacet, je podezřelý z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví a hrozí mu za to až tři roky vězení.

Zpočátku se přitom silvestrovská služba jevila jako pohodová. První telefonující si hodinu před půlnocí stěžoval na mládež, která na chodbách ubytovny v ulici Vrchlického odpaluje petardy.

„Vzhledem k tomu, že se tímto způsobem bavili uvnitř domu, jeli jsme jejich rodičům domluvit a bylo po problému,“ říká Mann.

Šest minut před příchodem nového roku zaznamenala bezpečnostní kamera na třídě 1. máje poslední loňský konflikt. Odehrál se před zábavním podnikem Metro, ale stále ještě nešlo o nic vážného.

„Situace se tam zklidnila ještě dříve, než na místo dorazila hlídka strážníků,“ potvrzuje Mann.

Deset minut poté, co létaly vzduchem zátky ze šampusů, se městským policistům odehrál další konflikt přímo před nosem. Na Pernštejnském náměstí, jen pár metrů od jejich služebny, „úřadoval“ někdo s teleskopickým obuškem. Snažil se jím praštit svého momentálního společníka.

„Pokud někdo nosí nůž nebo obušek či jakoukoliv jinou zbraň skrytě, pak to nevadí. Když se s ní ale ohání, už se může jednat o narušování veřejného pořádku a je potřeba to řešit,“ vysvětluje velitel strážníků a podotýká, že teleskopický obušek je v rukou útočníků k vidění spíše výjimečně. Ten, který strážníci zabavili chvíli po silvestrovské půlnoci, si u nich výtečník hned následujícího rána vyzvedl.

Dvě a půl hodiny byl na služebně klid. Pak ale sloužící strážník spatřil na monitoru bezpečnostního kamerového systému další potyčku. Tentokrát se odehrávala u dolního podloubí v Radniční ulici.

„Vzniklo podezření na protiprávní jednání a proto jsme případ předali Policii ČR,“ dodává k tomu Mann a vysvětluje to tím, že se dotyční výtečníci navzájem fyzicky napadali.