„Hledáme v domě, kde oba obvinění bydleli, další důkazy pro trestní řízení. Objekt je ale dosti rozlehlý, takže prohlídka potrvá dva dny,“ informoval šéf krajské kriminálky Libor Šamšula, který má případ na starosti. Vyšetřovatelé podle něj nepřepokládají, že v domě a nebo na jeho zahradě narazí na těla obou pohřešovaných manželů.

Ti byli zavražděni loni v listopadu a jejich těla se dodnes nepodařilo najít. Do rozsáhlé pátrací akce byly přitom koncem loňského roku zapojeny desítky policistů a nejen Přerovsko, ale i okolní regiony – Olomoucko, Prostějovsko a Zlínsko, pročesával i vrtulník s termovizí.

„Asi před čtrnácti dny jsme se na některé lokality opět zaměřili a povolali dva speciálně vycvičené psy na vyhledávání mrtvol ze Slovenska,“ řekl Šamšula. Ani psi evropské třídy, jimž se v minulosti podařilo vypátrat dokonce hromadné hroby v zahraničí, ale těla obou pohřešovaných neobjevili.

Vyšetřování krok za krokem

Vražda šedesátiletého muže a jeho o deset let mladší manželky, ke které došlo v jejich rodinném domku v ulici U Žebračky, otřásla Přerovem loni na podzim. Kriminalisté objevili na stěnách místností domu velké množství krve a další stopy, které svědčily o spáchání brutálního činu.

Krátce nato obvinili z útoku syna zavražděného muže z prvního manželství, který svého otce už v minulosti vážně zranil nůžkami na plech. Podle krajské policejní mluvčí Jitky Dolejšové bylo proti muži zahájeno stíhání na základě dosud provedených a vyhodnocených důkazů a zajištěných stop.

„Zajistili jsme nejen na místě činu, ale také v autě, odstaveném u lesíku v Čekyni, biologické stopy. I další provedené důkazy vedou jednoznačně k osobě tohoto pachatele,“ uvedla již dříve.

Čtyřiašedesátiletou matku obviněného, která se na vraždě podílela, zatkli policisté o pět měsíců později, a to letos v březnu. I na ženu byla uvalena vazba. Podle kriminalistů, obeznámených s případem, se nyní zkoumá její účast na tomto činu.

Zatím není jednoznačné, zda byla přímo na místě vraždy, a nebo pouze pomáhala s ukrytím věcí a zahlazením stop. „Jisté je to, že se na činu podílela, a proto je také obviněná z vraždy ve spolupachatelství,“ uvedl jeden z vyšetřovatelů. Oběma obviněným hrozí dvanáct až patnáct let vězení.